ukukrainepolandczech-republic

Як же забезпечити безпеку в подорожі? Треба вивчити і дотримуватися кількох простих правил

людина пише список в блокнотіКожен хоче, щоб його відпустка пройшла спокійно, але так буває не завжди. Знання про історію, традиції та сучасне життя країни допоможуть зорієнтуватися в незвичнайній ситуації. Крім того, існують досить прості правила, які допоможуть туристу уникнути неприємностей під час подорожей за кордоном.

Підготовка до подорожі

Перед поїздкою, запишіть номер українського посольства або консульства в країні, в яку ви їдете, а також телефони поліції та швидкої допомоги.

В Євросоюзі діє єдиний номер виклику в надзвичайній ситуації - 112. Цей телефон внесіть в контактну книгу мобільного телефону.

Крім того, підготуйте копії всіх документів (закордонного паспорта, візи, квитків, страховки), особливо якщо ви їдетев країну з нестабільною суспільно-політичною ситуацією. Копії документів носіть з собою на вулиці, а оригінали залишайте в сейфі вашого готелю, аби не втратити.

Під час відпочинку

  • Не вживайте алкоголь, за який ви не впевнені. Не пийте воду з-під крану: можливо, вона не проходить очистку, це може призвести до отруєння. Краще купуйте бутильовану воду міжнародних марок.
  • По можливості не пересуватися по незнайомій країні поодинці. Якщо ви все-таки вирішили подорожувати в поодинці, вибирайте безпечні туристичні маршрути. Якщо ви не знаєте місцеву мову - випишіть собі основні фрази або збережіть собі їх на телефон.
  • Будьте уважними коли до вас на вулицях підходять представники «турфірми» і пропонують тур по визначних пам'ятках начебто з великою знижкою. До такої пропозиції варто поставитися з підозрою,адже є шанс нарватися на аферистів. Загальна рекомендація: звертайтеся в ті турфірми, які мають домовленості з українськими туроператорами, а при придбанні туру оформляйте договір придбання послуги. Легальні турфірми включають у вартість туру страховку на випадок форс-мажору (НС, аварії та ін.).

Подушка безпеки: що потрібно страхувати на час відпустки?туристи вивчають карту

Страховка - це ключове слово для мандрівника. Якщо ви їдете в візову країну, то страховку у вас можуть запросити просто для оформлення дозволу на в'їзд. Якщо ж ви їдете в безвізову країну, то тут все залежить від вас. Багато фахівців наполегливо рекомендують страхувати власне життя та здоров'я на час подорожі.

Що робити в разі НС?

  1. При виникненні надзвичайної ситуації за кордоном насамперед оповістіть консульство або вашого туристичного агента.
  2. Якщо вас викрали або захопили в заручники, не слід чинити опір. Рекомендується виконувати початкові накази терористів. При проведенні спеціальної операції зі звільнення заручника рекомендується лягти на підлогу, не рухатися, поки не будуть отримані відповідні вказівки від співробітників спецназу.
  3. У разі природних катаклізмів зберігайте спокій. Якщо виникає небезпека землетрусу, не наближайтеся до висотних будівель і ліній електропередачі. Перебуваючи в будинку, займіть максимально безпечне положення між дверними отворами або в кутах кімнат.

Бажаємо вам безпечних подорожей!


форма-пошуку-квитка