ukrussiaukrainepolandczech-republic

«Самі кавові» країни Європи

Кава - напій теплолюбний. І країни, де він продається, знаходяться досить далеко від українських кордонів. Це Ефіопія, і Бразилія, і Індонезія. Однак культура кави багатогранна, і вивчати її можна, не виїжджаючи на інший континент, а саме - в країнах Європи. Куди ж відправитися поціновувачам «чорного золота» за новими «кавовими» враженнями?

Україна
львівська-копальня-кави

Чому у Львові каву вміють і люблять готувати, мабуть австрійська спадщина. Звичайно це не Відень, і кафе Львова не віденські кав'ярні. Але це і не потрібно. У Львова кав'ярні своєї проби. Кава у Львові обросла легендами - наприклад, в одній з «кав'ярень» в центрі міста стверджують, що кавові зерна вони добувають в шахті. Для більшої переконливості відвідувачам видають каски і проводжають в кавові шахти, де подають ароматний напій зі спеціями, карамеллю або алкоголем.

Франція
кава-та-ейфелева-вежа

Францію, яка по споживанню кави займає одне з перших місць в Європі, відносити до країн з особливою кавовою культурою фахівці відмовляються. Там кава - просто частина особливого французького способу життя, але нічим особливим напій в цій країні не відрізняється.

Італія
італійська-кав'ярня

Італійці ж, бурхливо імпровізуючи з сортами і рецептами, пропонують безліч варіантів цього напою: з вином, граппой, соками. Деякі «суміші» на перший погляд просто не піддаються логіці, але на практиці виявляються дуже оригінальними і смачними.

В Італії існує безліч негласних правил споживання кави. Якщо ви вирішите насолодитися напоєм в Римі, пам'ятайте головні заповіді для кавомана: істинно італійські види кави, такі як cappuccino, caffe latte, latte macchiato, в цій країні потрібно замовляти тільки з ранку, тоді вас точно візьмуть "за свого".

Австрія
музей-кави-відень

У 2003 році у Відні відкрили музей кави, який зараз є одним з найпопулярніших в країні. Тут Вам розкажуть про традиції віденського кав/ування, що зародилися 400 років тому. У музеї функціонує кілька експозицій.

Перший зал присвячений появі кави в Австрії. У другому - розповідають про відомих людей різних епох, які були без розуму від кави. Тут же знаходяться сервізи, з яких вони смакували улюблений напій. Третя експозиція пропонує подивитися на старовинні кавоварки.

Чехія
музей-кави-в-празі

Кавовий музей в Празі ще молодше - його відкрили в 2008 році. Тут можна побачити найрізноманітніші тематичні пристосування: кавомолки, запчастини для кавоварок, турки, глечики для вершків і баночки для зберігання зерен.

До речі, чи знали ви, що найдорожча кава в світі - африканська «Копи Лювак», чашка цього неперевершеного напою коштує 30 доларів! Ще в чеському музеї вам обов'язково розкажуть легенду про те, як пастух з Ефіопії понад тисячу років тому зауважив, що кози з його стада жують якісь ягоди, завдяки яким вони довго не засинають. Це і було перше відкриття кави.

Якщо ви справжній поціновувач кави, ви просто зобов'язані відвідати ці чудові міста!