ukrussiaukrainepolandczech-republic

Митні правила України: що можна ввозити туристу

Привезли з подорожі в подарунок 4 літри вина з Італії або декілька пляшок оливкової олії з Греції, а на кордоні Вас не пропускають? Дуже сумно. І друзі залишилися без подарунків, і ви в поганому настрої. Для того, щоб подібне ніколи з вами не трапилось, завжди треба дуже детально вивчати митні правила. Якщо ви не дуже добре знайомі з Митним кодексом України, то неодмінно ознайомтеся, всі найважливіші нюанси ви знайдете в даній статті. Адже завдяки здобутому українцями довгоочікуваного безвізу подорожі стали набагато доступнішими!

 

Особисті та цінні речі:
 • Без оподаткування повітряним шляхом можна ввозити товари загальною вартістю на суму 1000 євро, ліміт ваги речей визначається авіаперевізником. Якщо ви перетинаєте кордон на машині, то ввезти дозволяється товарів на суму еквівалентом в 500 євро, при загальній вазі - 50 кг. У цю категорію включають подарунки, сувеніри і т.д. На територію України дозволено також ввозити без сплати мита предмети особистого користування. До предметів особистого користування входять: продукти особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, білизна, одяг, взуття, фотоапаратура, і аксесуари до неї, диктофон, телефон, комп'ютер, бінокль, дорогоцінності зі слідами використання, дитяча та інвалідна коляски, спортивне спорядження, музичні інструменти, телевізор, калькулятор, 100 мл парфумів та/або 0,5 л води. Цінні речі - рідкісні книги та витвори мистецтва, які мають історичну і культурну цінність, підлягають обов'язковому оподаткуванню та декларуванню.
 • Гроші:
 • В Україну можна ввозити суму еквівалентом не більше 10 тис. євро без письмового декларування. Якщо ж сума більша, тоді треба пред'явити довідку з банку, про те, що ця сума була знята з вашого особового рахунку.
 • Продукти харчування:
  top_photo
 • Дозволяється Україну ввозити харчові продукти для власного споживання на суму, що не перевищує 200 євро на одну особу в таких об `ємах:  в упаковці виробника: не більше, ніж одна упаковка загальною масою до 2 кг, кожного найменування на одну особу;  без упаковки - в кількості, що не перевищує вагу 2 кг кожного найменування на одну особу; без упаковки - неподільного продукту, готового до вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню на одну людину;
 • Тютюнові та алькогольні вироби:
 • Громадянам, яким виповнилось 18 років, можна ввезти тютюнові вироби й алкогольні напої на митну територію України в супроводжуваному багажі або ручній поклажі без письмового декларування і без сплати митних платежів у розрахунку на одну людину:  50 сигар/200 сигарет/250 г тютюну, загальною вагою, що не перевищує 250 грамм; 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш, ніж 22%) алкогольних напоїв. Нововведенням Митного кодексу є такий пункт: якщо турист, який ввозив алкогольні напої та тютюнові вироби, був відсутній у нашій країні менше, ніж 24 години, товар не звільняється від мита, незалежно від його кількості.
 • Спеціальний дозвіл на ввезення:
 • Для ввезення на територію України холодної та вогнепальної зброї, вибухових матеріалів, засобів самозахисту, наприклад, газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України. Якщо хочете ввозити в Україну домашніх тварин, необхідно мати ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, видане не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону і ветеринарний паспорт.
 • Ліки: Дозволено ввозити не більше ніж 5 упаковок одного найменування лікарських засобів, вийняток становлять психотропні або наркотичні засоби. Рецепт повенен бути виданий на ваше ім'я та бути завірений печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров'я. Ввезення на територію України наркотичних та психотропних засобів потребує дозволу Міністерства охорони здоров'я.
 • Заборонено ввозити:
 •  матеріали, що пропагують насильство, війну та расизм;
 •  харчові продукти без сертифікату про відповідність;
 •  отруйні та вибухонебезпечні речовини.
 • Тепер, після ознайомлення з правилами Митного кодексу, ви можеш бути впевнені в собі при перетині кордону.