ukukrainepolandczech-republic
kvitki

Якщо запитати наших співвітчизників, які жодного разу не були за кордоном, що саме їх утримує від подорожей, то почуємо відповідь: там дорого. Дійсно, заробітна плата в Україні не досягає європейського рівня. Але вміло користуючись порадами, реально відкрити для себе туристичні мандрівки, познайомитися із цікавими людьми та збагатитися враженнями.

Головне знати, як саме і де можна гарантовано заощадити. Про це раніше ми розповідали в статті “Вибір житла під час подорож” Сьогодні продовжимо дайджест порад.

Харчуємось смачно і дешево

  1. Якщо ви плануєте економно подорожувати за кордоном, то забудьте про ресторани. Максимум паби чи невеличкі сімейні кафе. Але найкраще закуплятися продуктами в дисконт-супермаркеті (Лідл, Нетто, Бедронка і т. д.). Купуєте мінімальний набір: нарізана шинка, місцевий сир, йогурт, пару фруктів, хліб, і голод вам не страшний. На випадок непередбачуваних обставин, тривалих переїздів добре, коли із собою є енергетичні батончики снікерси чи їх аналоги. Швидко, поживно, компактно.
  2. Наступне важливе питання — це вода. Досвідчені мандрівники знають, що її в Європі можна не купувати взагалі. Наприклад, у містах багато питних фонтанчиків із якісною питною водою. Якщо немає напису "not for drinking" або зображення перекресленого стаканчика, то сміливо можете частуватися. Також воду безкоштовно приносять у більшості закладів громадського харчування

Туалет: тільки безкоштовно

За кордоном немає такого гострого дефіциту громадських вбиралень, як в Україні. В мережі макдональдс, кфс, бургер кінг та інших фастфудів туалети безкоштовні. Також там є зручні розетки, де можна підзарядити гаджети.

Ще варіант безкоштовних чистих туалетів:

  • бізнес-центри;
  • музеї;
  • бібліотеки;
  • супермаркети.

Тим більше, якщо ви турист, то адміністрація точно не спинить вас, а місцеві жителі підкажуть де найближча вбиральня. До речі, туалети є у кожному лобі готелю. Та й вигляд туриста з речами в руках — перепустка до чистої та зручної вбиральні.

Пересуваємось містом дешево і зручно

Часто туристичні маршрути містом складають десятки кілометрів. Щоб долати їх було простіше і зручніше, поцікавтесь можливістю орендувати велосипед. Вартість послуги скидає від 10 євро. Якщо не лякають кілометражі, то ходіть пішки. По-перше, всі туристичні пам’ятки знаходяться на близькій відстані один від одного. По-друге, так легше потрапити на цікавий захід. У пошуковику вводите “безкоштовні розваги в місті (назва)” і отримаєте перелік локацій із безкоштовними івентами. Щоб на відпочинку не потрапити в халепу, радимо скористатися порадами статті “Безпека в подорожі”.

Якщо потрібно купити квиток на автобус, то найкраще в Каса "Lux-Reisen". Не будете сперечатись, що поїздка автотранспортом на порядок дешевша за вояж поїздом чи авіапереліт. Враховуючи комфортабельність сучасних європейських автобусів, якість доріг у ЄС та професіоналізм водіїв, мандрівка дійсно пройде швидко, безпечно і загалом позитивно. А головне, щоб купити квиток на Каса "Lux-Reisen" не потрібно стояти в чергах. Зайшли з телефону, обрали потрібну дату, рейс та місце, і викупили. Сервіс також дозволяє замовити зворотний квиток або проїзний документ на вільну дату. Це неймовірно зручно, коли подорожуєте самостійно, незалежно від туристичної групи.