ukukrainepolandczech-republic
різдвяний-ярмарок-у-вроцлаві

Різдвяний базар у Вроцлаві дає можливість познайомитися з різноманітністю європейських святкових традицій

польський святий миколайРіздвяний базар розпочав свою роботу 17.11.2017 та буде працювати до 22.12.2017. Вроцлав до закінчення II Світової війни належав Німеччині, тому тут цікаво змішалися культури Західної і Східної Європи. Великий різдвяний ринок (Jarmark Bożonarodzeniowy), що проходить на вулицях Старого міста з XVI століття, демонструє поєднання німецької дбайливості і слов'янського розмаху. Кілька сотень торгових павільйонів пропонують різдвяні прикраси, ремісничі товари і традиційні солодощі з Польщі, а також сусідніх Чехії, Німеччини, України, Латвії та Словаччини.

Гурманам сподобаються представлені тут національні страви і продукти - копчений сир «оштьепок» зі схилів Татр, литовські картопляні ковбаски «ведарай» і угорська святкова випічка «кюртошкалач» з різноманітними начинками. Зігрітися на морозі допоможе польський варіант глінтвейну «гжанець», який подають в спеціальних святкових горнятках.

Тим, хто віддає перевагу активному відпочинку, буде цікаво встати на лід вуличного катка, залитого на центральній площі Вроцлава.

У свята по місту гуляють гноми, не справжні звісно, це актори перевдягнені в кумедні костюми, якщо такого гнома тричі погладити по животі, є можливість отримати сувенір. Гостей та жителів міста вітає Святий Михолай, який за своїм виглядом дуже схожий на американського Санта Клауса. Для малечі відкрита хатинка Баби Яги – там можна поласувати пряниками дивних кольорів та форм.

Врушайте на свята у Вроцлав та порньте в справжню казку!