ukrussiaukrainepolandczech-republic
taxfree


Що потрібно знати туристу аби подорожувати за кордон і не платити податки за покупки

вокзал


Tax Free - це можливість отримати грошове відшкодування певної частини податку на додану вартість, що входить у вартість товару купленого за кордоном.

Крім сезонної знижки, в країнах Євросоюзу можна оформити і отримати назад податок на додану вартість. Багато хто не користуються своїм законним правом іноземця на Tax free, думаючи, що це складна процедура, але насправді всі алгоритми відпрацьовані, а гроші ніколи не бувають зайвими.

Залежно від країни та суми покупки можна повернути від 7 до 27% її вартості. Умови такі: Покупки треба робити в магазинах, що оформляють Tax free (як правило у них на вході висить наклейка Global Blue Tax Fre

e Shopping). У великих містах, в ТЦ або фірмових магазинах майже 100% є така послуга. Можна запитати у продавця і заодно уточнити мінімальну суму на яку вона надається.

Що потрібно аби оформити Tax Free в Польщі українцям (в Україні представлена лише одна мережа Global Blue)таксфрі-магазин

  1. Прийти в магазин з позначкою Tax Free.
  2. Попросити продавця виписати чек і заповнити бланк для оформлення Tax Free. Зробивши покупку на сумму від 200 злотих одним чеком (для заповнення документів при собі мати паспорт або ксерокопію першої сторінки з даними).
  3. Якщо ви їдете на автобусі, домовляйтеся з водієм завчасно, про те, що ви хочете оформити цю послугу на кордоні.
  4. Ви повинні пред'явити свої покупки в первозданному вигляді при виїзді з країни (перевіряють не завжди, але часто). Варіант вивезти нову сукню на собі не пройде.
  5. Отримати кошти в банку (в Україні це - Правекс-Банк), пред’явивши: український паспорт, закордонний паспорт, товарний чек, ваучер tax free з печаткою митниці або на кордоні в пункті оформлення Tax Free готівкою, при наступному перетині кордону. В Польщі термін дії штампу прикордонника 3 місяці.

Якщо подорожуєш по декількох країнах ЄС, то штампуєш при виїзді відразу все. При авіаперельоті процедура огляду і проставлення штампа відбувається в аеропорту після реєстрації на рейс, тут же можна отримати гроші. Головне правильно розрахувати час. При перетині кордону на автомобілі треба йти під вивіску «Global Blue». У свята на КПП бувають черги і найбільші якраз туди, тому що всі повертаються з покупками. Без штампа митниці гроші не повернуть!

Приємної подорожі та гарних вам покупок!

форма-пошуку-квитка