ukrussiaukrainepolandczech-republic

Безкоштовний Рим

Після лайфхаків Парижу, хочемо написати вам про бюджетний відпочинок у місті Рим.

Про Рим і його пам'ятки можна писати дуже багато. Ми спробували відібрати найдоступніші. Рим – це суцільна пам'ятка культури, історії, архітектури та античності. Тому, навіть без грошей ви побачите багато чого цікавого.

В музеї Риму без грошей

Палатіно, Колізей, Палаццо Монтечіторіо, Романський Форум– можна відвідати безкоштовно в першу неділю місяця.

Собор Святого Петра

Соборі-Святого-Петра-Рим

Собор відчинений без вхідних з 9 ранку до 17 вечора. Бувають черги. Якщо хочете побачити види, як на листівці, це вам коштуватиме 5 євро і треба подолати відстань в 500 сходинок або заплатити ще 7 євро і піднятись ліфтом.

Сикстинська капела і Музей Ватикану


музей Ватикану

Музей Ватикану можна безкоштовно відвідати в останню неділю місяця.

Прогуляйтесь Аппієвою дорогою

аппієва-дорога

Вона була побудована ще в 312 році до народження Христа, на ній ви побачите вілли, церкви, мавзолеї та незвичайну для нас античну природу.

Подивитись “Віторіано”

Віторіано-Рим

В народі називають “друкарська машинка” (місцеві не люблять цю будівлю), розташована вона на площі Венеції, неподалік Колізею.

Помилуйтесь Фонтаном Треві

Фонтан-Треві

Фонтан нещодавно відкрився після реконструкці в ході якої з нього дістали монет на суму 1,4 мільйона євро. Це сивол Риму та найбільший фонтан збудований понад 200 років тому. Ввечері вмикається музика і починається невеличка програма.

Похід в церкву з черепами

церква-з-черепами

Ви напевно чули про церкву, в якій є черепи і кістки, наприклад - Костніца в Седліце, яка є в Чехії, схожа є і в Римі. Це невеличка церква капуцинів – Санта-Марія-делла-Кончеціоне, що “декорована” людськими черепами.

Вид на місто з пагорба Янікул

вид-на-Рим-з-пагорба-Янікул

З цього пагорба відкривається неймовірний вид на Рим, краще на нього споглядати ввечері.

Здійсніть безкоштовну екскурсію

рим

Безкоштовна екскурсія Римом можлива завдяки Free tours. Екскурсія безкоштовна, але, якщо ви дасте чайові екскурсоводу після екскурсії, то ніхто не буде проти.

Бюджетні пропозиції

  • Відправте листівку з пошти Ватикана
  • Достатньо купити листівку в будь-якій сувенірній крамниці, та відправити на пошті Ватикану.

  • Метрополітен Риму
  • Схема схожа на метро Києва, проте ліній всього 2. Вартість разового квитка 1,5 євро, на день – 4 євро.

  • Піца + Паста + Тірамісу = “Buon appetito”
  • Найкращі заклади, де можна похарчуватись знаходяться в історичному районі Трастевере, але тут краще завчасно бронювати столики.

  • Скуштуйте справжнє італійське морозиво
  • Чим далі від центральних вулиць, тим смачніше морозиво. Вартість від 2 до 8 євро. Точки продажу морозива в Римі називаються «Gelateria». Список найкращих Gelateria в Римі: Giancarlo Corona – традиційне морозиво зі свіжим базиліком та лимоном або шоколадом та ромом; Il Gelato на via dell’Aeronautica – найкраще горіхове і шоколадне морозиво; Fata Morgana – спеціалізуються на морозиві з добавками фруктів.