ukukrainepolandczech-republic

Як не залишитися без грошей в подорожі?рюкзак-блокнот-з-ручкою

Як запобігти блокування платіжної картки за кордоном?

Що потрібно знати про безпеку фінансових операцій мандрівникові?

У сьогоднішній статті ми хочемо торкнутися теми грошей і їх форм зберігання для мандрівника. Адже крім готівки є ще й платіжні картки. Звичайно ж зараз у кожного з нас є платіжна картка, це давно вже не вважається чимось незвичайним, проте дуже мало людей замислюються про безпеку електронних систем платежів, а дуже даремно!

Гроші в подорожі можна зберігати в двох варіантах: готівкою та на картці. Ці варіанти є взаємодоповнюючими, що страхують вас від втрати грошей.

Готівка:

  • тут все ясно на перший погляд, головне - розподілити гроші в різні кишені, та в різні місця в рюкзаку. Можливо щось в натільну сумку.

Платіжні картки:

  • міжнародні банківські карти, що використовуються в міжнародних системах платежів.

Найбільш популярні платіжні системи:

  • Mastercard (Mastercard Gold, Mastercard Platinum, Maestro, Mastercard Mass, Cirrus);
  • Visa (Visa Classic, Visa Electron, Visa Platinum, Visa Gold).

Самі доступні карти - це Visa Electron, Maestro / Cirrus. У більшості випадків вони є дебітовими і, як правило, не дозволяють здійснювати електронні /платежі через інтернет. Це підвищує безпеку їх використання. Ці карти - найдешевші за вартістю випуску та обслуговування.

Найпопулярніші в світі - карти Visa Classic і Mastercard Mass. Вони бувають як дебетові, так і кредитні, а також дозволяють розраховуватися через інтернет.

Перераховані платіжні карти діляться на дебетові та кредитні. За дебітовими картками клієнт оперує лише кількістю грошей, що знаходяться на рахунку. При закінченні грошових коштів картка блокується. Кредитні картки припускають що зняття грошей відбувається на кредитних умовах (тобто наявність грошей на рахунку не обов'язкова). Кредитна картка блокується коли перевищена сума кредитної лінії.

Також є віртуальні картки. Останні можуть використовуватися для розрахунку в інтернеті, але при цьому не містити значних сум.

В якій валюті відкривати картку?

Перш за все ми розглядаємо дві глобальні розрахункові системи - Visa і MasterCard. Валюта розрахунків в першій системі - це американський долар, тому дешевше її використовувати в США, другу використовують в євро, як конвератціонную валюту, тому нею простіше користуватися в Європі. Однак навіть тут є безліч нюансів, коли, наприклад можлива проміжна конвертація між валютою транзакції-долар - потім валюта платіжної системи - валюта карти. У цьому випадку звичайно ж ви втрачаєте на такій багатоступінчастій конвертації, проте значущим це стає тільки в тому випадку, якщо суми розрахунків йдуть за тисячі доларів або євро.

Логічно мати одну карту в євро, а другу в доларах, і ще 2-3 у вашій домашній валюті. Навіщо ще 2-3? Для того, щоб диверсифікувати ризики при різних операціях в інтернеті або сумнівних з точки зору безпеки торгових точках.

Кредитні карти для мандрівників

Звичайно ж існує безліч різних пропозицій для мандрівників, Платіжні картки, в спектр яких включені доступи в бізнес-лаунжі, страховка, страховка франшизи і т.д. На жаль, в Україні такі продукти - це рідкість, але виключення все ж є.

Безпека та платіжні карткикредитна-картка-під-замком

Що потрібно зробити перед поїздкою з вашою платіжною карткою?

Перед поїздкою обов'язково зателефонуйте в банк і зробіть дві речі:

  1. будь ласка, повідомте країни, в які ви відправляєтеся і терміни перебування там;
  2. встановіть індивідуальні ліміти на операції в інтернеті та на зняття грошей в банкоматі.

Особливо це може бути актуальним при оренді автомобіля, коли початкова сума блокування відносно велика і в перший день подорожі після приїзду потрібно мати потрібний ліміт доступним. Адже кожна хвилина дзвінка в банк в роумінгу обійдеться набагато дорожче будь-яких комісій за конвертацію.

Картка з чипом чи магнітна картка?

Звичайно ж краще мати обидва варіанта, все частіше зустрічаються місця, де карту без чипа не приймають. Також слід пам'ятати, що чиповая карта надійніша, оскільки карти з чипом мають кращий захист.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною, купуйте квитки в Каса Lux-Reisen та подорожуйте з задоволенням!


форма-пошуку-квитка