ukukrainepolandczech-republic
вид на землю і будівлі з космосу

Все що ви хотіли знати про ком'юніті мандрівників

людина за комп'ютеромДумаю, майже кожен замислювався над можливістю заощадити на житлі під час подорожі, особливо це стосується країн, де бюджет на проживання перевищує всі інші пункти витрат. Так ось, каучсерфінг дозволить вам зупинитися в гостях у місцевих жителів абсолютно безкоштовно, а також поспілкуватися з цікавими людьми і дізнатися багато цікавого про місто і країну.

Каучсерфінг - одне з найбільших угруповань самостійних мандрівників

Каучсерфінг - об'єднує кілька мільйонів чоловік майже у всіх країнах світу. Найчастіше, безкоштовне тільки житло, а ось їжу варто обговорити, деякі члени товариства прямо пишуть в своєму профілі, що годувати не готові, хтось пропонує вечерю, але якщо ви вже живете безкоштовно, то не варто нахабніти, а краще приготуйте щось зі своєї національної кухні і почастувати вашого нового друга.

Часто приїжджаючи на нове місце мандрівник знає тільки про стандартний набір пам'яток, а про те, що ще цікавого є в цьому місці і не здогадується, та й важко відчути місцеве життя живучи в готелі.

Реєстрація на сайті абсолютно безкоштовна і займає зовсім небагато часу. Відразу після реєстрації можна користуватися всіма функціями сайту.

Багато в каучсерфінг грунтується на довірі, тому чим більше у вас інформації в профілі, чим більше посилань на не порожні профілі в соціальних мережах і чим більше відгуків, тим більше у вас шансів на собі відчути красу каучсерфінга.

Тому рекомендуємо відразу ж максимально повно заповнити свій профіль. Якою мовою вибирати вам, але якщо ви збираєтеся подорожувати і приймати у себе мандрівників не тільки з країн СНД, то профіль краще заповнити англійською мовою.

Якщо ви найближчим часом нікуди не збираєтеся їхати, а у вас вдома є вільне ліжко / кімната, то ви цілком можете спробувати бути хостом (host - людиною, яка приймає мандрівника). Якщо ви думаєте, що ваше місто не туристичне і ніхто до вас ніколи не приїде ви помиляєтеся, завжди знайдеться хтось кому цікавий саме ваше місто. Але варто розуміти, що ви запрошуєте до себе в будинок абсолютно чужу людину, а значить перед тим як радісно відповідати "Так" на перший же реквест (request - запит на нічліг) варто докладно вивчити профіль мандрівника.

Ви повинні відразу розуміти, що ви хочете:люди склали руки до купи

 • просто поділиться житлом;
 • поспілкуватися з новим цікавим людиною з іншої країни;
 • дізнатися щось нове;
 • сходити разом кудись;
 • придбати нового друга і т.д.

Насправді стати хостом - це відмінний і найлегший спосіб отримати перші реальні відгуки, особливо це легко, якщо ви живете ну в дуже туристичному місті.

Якщо ви вирішили виступити в якості хоста, то встановіть в налаштуваннях, що ви готові надати нічліг і просто чекайте запити, які вам будуть відправляти користувачі. Також, ви можете проявити ініціативу і самостійно запросити людей, хто шукає хост в вашому місті, для цього потрібно зайти на сторінку вашого міста і подивитися, хто шукає нічліг. Якщо ви не можете розміщувати мандрівників у себе вдома, але готові безкоштовно показати їм місто, то напишіть про це в анкеті.

Каучсерфінг відмінний спосіб знайти нових друзів.

Ось і підійшли впритул до питання відгуків

На каучсерфінг відгуки важливі, поки у вас немає перших відгуків знайти місце, щоб зупиниться буває дуже і дуже непросто (хоча це дуже сильно залежить від країни і міста, в Польщі, наприклад, пошук житла не викликає особливих проблем).

Якщо ви тільки починаєте свій шлях у каучсерфінгу, відгуків у вас немає і можливості отримати їх приймаючи мандрівників (маленька квартира, батьки і т.д.) теж немає, то треба думати. По-перше не варто починати з величезних туристичних міст на зразок Парижа, Амстердама, Відня та інших. Хости в таких містах часто отримують по кілька десятків запитів в день! В ДЕНЬ! Тому шанс, що вони дадуть відповідь згодою саме вам не дуже великий. Тим треба розуміти - у людей є своє особисте життя і мати гостей в будинку кожен день теж набридає.

Отже, ви новачок, відгуків немає, але щось робити треба... спочатку спробувати міста не сильно атаковані туристами плюс скористатися Public trip (є така річ на couchsurfing як публічні подорожі) - вони доступні всім у вас на сторінці, а головне вони розсилаються раз в тиждень всім каучсерферам, хто живе в потрібному місті / регіоні. І якщо ви самі просто фізично не здатні відправити тисячі запитів, то так про вашому подорожі дізнаються. Але врахуйте треба писати цікаво, а не просто "Буду в місті ХХХ, шукаю житло" - такі запити не працюють.

Якщо ж ви все-таки вирішили писати особисті запити, то щоб знайти хост, потрібно скористатися спеціальним пошуком на сайті каучсерфінгу. Потрібно вибрати місто, дату приїзду і від'їзду і коротко написати про цілі вашої поїздки і про себе. Також можна скористатися додатковими фільтрами при пошуку, наприклад, вибрати стать і вік. Після того як ви підібрали підходящих кандидатів, потрібно відправити їм персональний запит - couch request, де коротко описати хто ви і чому ви вибрали саме цю людину.

Персональний - це не пусте слово, намагайтеся персоналізувати, то що ви шукаєте. Читайте профіль хоста перед тим як писати. Іноді хост пише якісь повідомлення в середині, щоб зрозуміти, а чи читали ви його профіль.

Далі чекаєте відповідь - іноді це просто відмова, іноді відмова і пояснення причин, але звичайно ж бувають і позитивні відповіді. Якщо хост відповів вам позитивно, то ви повинні підтвердити, що залишитеся саме у нього. Далі ви можете обмінятися телефонами і домовитися яким чином зустрітися.

Плюси і мінуси Каучсерфінг

Плюси:диван

 1. Економія на проживанні.
 2. Зустріч з цікавими людьми.
 3. Занурення в середовище країни.
 4. Практика іноземних мов.
 5. Взаємодопомога.

Мінуси:

 1. Сумісність і дискомфорт. Ніхто не гарантує, що ви легко знайдете спільну мову з вашим хостом або серфером.
 2. Безпека. Уважно вивчайте профіль людини та відгуки, перш ніж прийняти рішення.
 3. Незручність розміщення. Вам можуть надати окрему кімнату з великим ліжком або кут в кімнаті, де ви повинні спати в своєму спальнику.
 4. Необхідність узгодження дат і часу. У вашого хоста можуть бути свої справи, йому потрібно ходити на роботу та інше.

Правила гарного тону в Каучсерфінг

 1. При пошуку хоста пишіть персональні запити, не відправляйте масово один і той же текст.
 2. Постарайтеся повідомити точну дату і час, коли ви плануєте приїхати і наскільки хочете зупинитися.
 3. Хости не беруть гроші за проживання, але ви можете привезти з собою що-небудь в подарунок, а може бути вас попросять щось привезти.
 4. Поводьтеся обережно, зберігайте чистоту і завжди прибирати за собою.
 5. Цінуйте час вашого хоста, для вас це відпочинок, а для нього звичайні будні і це потрібно враховувати.
 6. Якщо ви приймаєте гостя, ви можете пригостити його вечерею і зробити його перебування комфортним. Якщо у вас є вільний час, то проведіть екскурсію.
 7. Не забудьте залишити відгук на сторінці вашого хоста.

Каучсерфінг - це, як мінімум, цікавий досвід, він може позитивним, нейтральним, іноді негативним, але майже завжди залишає багато вражень.

форма-пошуку-квитка