ukukrainepolandczech-republic

Як правильно вести себе на митниці

митний контрольЯк вести себе на митниці? Таке питання задає собі кожна людина, яка стикається з подібною ситуацією. У цій статті дані основні рекомендації.

Про митницю

Навряд чи знайдеться людина, у якої проходження митниці не викликає ніяких емоцій. Тривожне очікування такої зустрічі може виявитися серйозним випробуванням нервової системи на міцність для будь-якого, навіть самого законослухняного громадянина. Ось чому так важливо для тих, хто вирушає в туристичну або ділову закордонну поїздку, заздалегідь ознайомитися з основними вимогами митного і прикордонного контролю, що пред'являються до ввезення або вивезення тих чи інших товарів, продуктів харчування, предметів, що представляють певну цінність.

Правила проходження митниці в деталях можуть відрізнятися, але загальна концепція прикордонного контролю залишається незмінною для будь-яких країн світу - це запобігання контрабанді наркотиків, зброї, медикаментів, алкоголю, великих грошових готівкових коштів і товарів споживання, що перевищують встановлені окремими країнами параметри, а також незаконного перетину кордону фізичними особами.

Види прикордонного контролю

Суворі, похмурі і уважні люди на митницях є представниками різних державних контролюючих органів. Перш за все - це службовці прикордонного та митного контролю. Разом з ними тут несуть свою нелегку службу представники прикордонного санітарного, ветеринарного та фітосанітарного контролю, діяльність яких полягає в попередженні порушень провезення всього того, що пов'язано з продуктами харчування, тваринами і рослинами. У зв'язку з епідеміями в різних регіонах планети, може також здійснюватися додатковий епідеміологічний контроль громадян, які повертаються з таких небезпечних місць. Митні дії проводяться зазвичай після того, як з вами зустрінуться служби інших перерахованих відомств.

Якщо завтра - митниця, то краще підготуватися Щоб уникнути зайвих проблем при перетині кордону, краще заздалегідь з'ясувати, що і в яких кількостях дозволено провозити. Потрібні відомості можна знайти в інтернеті на спеціальних сайтах.

В аеропортах діють більш суворі правила до провезення багажу і ручної поклажі.Так, на борт літака не дозволяється брати поклажу вагою понад 5 кг. У ній не повинні знаходитися ємності з рідиною об'ємом понад 100 мл, незалежно від вмісту, а також колючі і ріжучі предмети - манікюрний набір, наприклад. Перед здачею багажу бажано під пакувальну плівку заздалегідь вкласти лист з інформацією про місце призначення, назву та адресу готелю або місця можливого проживання. Це прискорить процес пошуку багажу в разі його можливої втрати перевізником.

Важливо заздалегідь переконатися в тому, що у вас відсутня заборгованість по кредитах, судові позови, неоплачені рахунки і аліменти. Необхідно упевнитися в наявності необхідних документів для подорожі з неповнолітніми дітьми. Знадобляться також довідки ветеринарних і фітосанітарних служб для провезення домашніх тварин і рослин. Іноді може знадобитися завірений медичний висновок про необхідність використання окремих медичних препаратів для деяких категорій громадян, щоб виключити можливі питання, пов'язані з їх наявністю. Не забудьте підготувати ксерокопію паспорта, поклавши її окремо. Вона зможе вам стати в нагоді в разі втрати основних документів.

При підготовці до поїздки бажано не пакувати відкриті продукти харчування разом з іншими речами, так як це може насторожити чотириногих помічників митників.

Як пройти митницю: порадичерга на реєстрацію на рейс

  • Якщо має бути авіапереліт або проходження транзитом, постарайтеся розрахувати час прибуття на митницю з запасом у часі не менше 2,5-3 годин до відправлення рейсу. У тому випадку, коли часу в обріз, не намагайтеся обійти чергу самостійно. Зверніться по допомогу до митного службовця. Він поставиться до вашого прохання з розумінням.
  • На митниці не можна користуватися мобільними телефонами, вести фото і відеозйомку. Недотримання цього правила загрожує конфіскацією апаратури.
  • Якщо під час огляду вам запропонують пред'явити готівкову валюту, і у вас немає бажання демонструвати свої кошти при оточуючих, можна попросити про надання для цього окремого приміщення. Є правомірним також прохання про те, щоб ваші речі оглядали працівники відповідної статі.
  • Необхідно уважно поставитися до заповнення митної декларації. У тому випадку, коли є питання, на які ви не знаєте, як відповісти, попросіть про допомогу офіційних працівників. Коли заповнена декларація виявиться на столі у митника, змінити її зміст буде вже неможливо.
  • Якщо немає впевненості в необхідності пред'явлення для огляду будь-яких предметів, найкраще їх пред'явити. Приховування може стати причиною додаткового огляду всього багажу, а, можливо, і крайній захід - особистого огляду. Треба постаратися зберегти цей документ до повернення на батьківщину.
  • Не втрачайте самовладання, відповідаючи на питання, які здадуться дивними або провокаційними. Жоден з них не задається випадково. Не варто жартувати чи відволікатися на сторонні розмови. Відповідати необхідно тільки по суті. Не слід сперечатися з представниками митних служб, намагаючись довести свою правоту або прискорити процедуру проходження контролю. Всі дії здійснюються в рамках відведеного для цього часу.
  • Якщо трапиться, що якась частина багажу обкладається додатковим квотою, можна скористатися послугами митного складу до отримання дозволу на транспортування або сплати необхідне мито та податки. Правда, послуга ця платна. Платити доведеться за кожен день зберігання.

Всі ці поради про те, як вести себе на митниці, можуть допомогти отримати «добро» на подолання прикордонних рубежів, не затьмаривши подорожі малоприємними враженнями від митниці.

форма-пошуку-квитка