ukukrainepolandczech-republic

жінка-пише-в-блокнотіЯк багато речей ви берете з собою у відпустку або в ділову поїздку?

І якими з них ви дійсно користуєтеся? Адже чим меншим буде обсяг вашої дорожньої валізи, тим мобільнішими ви будете. І, можливо, тим дешевше обійдеться вам вся поїздка.

Уміння правильно збирати валізу - ціла наука. Відтепер пакувати сумку в поїздку ви будете за лічені хвилини! В ідеалі, це треба починати робити за кілька днів до планованого від'їзду. Так стартує ваш перший етап «упаковки». Якщо ж необхідність поїздки виникла в останній момент, тоді все просто - не витрачайте ні хвилини! Беріть аркуш паперу і ручку (або ж телефон) - і записуйте все, що, на вашу думку, може стати в нагоді в чужій країні.

Від шуби до зубної щітки

Не забудьте подивитися прогноз погоди на потрібні вам дні і згадайте про мету поїздки. Склавши список, відкладіть його на день, або хоча б на годину. Потім поверніться до нього і перегляньте. Напевно свіжим поглядом ви помітите, що практично третину речей зі списку можна викреслити за непотрібністю.

Тепер викладайте все, що «вціліло» на папері, на якусь велику і хоча б тимчасово порожню поверхню: ліжко, стіл, підлогу. Кожну річ перевірте на готовність до подорожі: блискавки і гудзики повинні бути на місці і в робочому стані, шви цілими, тканина чистою. Знову залиште цю купу на «потім». Коли доберетеся безпосередньо до валізи - напевно так і залишите лежати вдома ще частину речей.

Перш ніж все ретельно пакувати в валізу, згадайте - без чого однозначно не обходиться жодна подорож? Без грошей, документів, квитків і ключів від власного будинку, куди непогано було б повернутися. Бажано скласти це все в окрему косметичку або сумку-гаманець і надійно заховати. Як не крути, а все інше при необхідності можна купити, попросити, позичити...

Які з предметів, що ми часто наполегливо намагаємося запхнути в свою валізу, безумовно брати не варто?

  • Книги. Навіть якщо ви фанат «віршів на папері», в подорожі краще забути про ці переваги і завантажити потрібну літературу на один з наявних гаджетів.
  • Фен. Навіщо витрачати на нього дорогоцінне місце і кілограми, якщо практично в будь-якому сучасному готелі фен є в кожному номері.
  • Парасолі-тростини та інші стильні, але громіздкі штуки. Якщо це не головний елемент вашого повсякденного іміджу, то краще обмежитися маленькою складниою парасолькою.пакування валізи

І, не перестарайтеся з взуттям і одягом. Їх завжди здається «занадто мало», але на ділі потрібно ще менше. Пакувати варто в розрахунку 1 день - 1 верхня частина, 2 дні - 1 нижня частина. І не більше трьох пар взуття на всю поїздку. Зазвичай це крайня межа потреб вояжера.

Тепер, коли всі надлишки прибрані, можна перейти безпосередньо до упаковки валізи.

Зрозуміло, універсального способу не існує, але є метод, випробуваний і схвалений безліччю мандрівників. І це - метод скручування. Шкарпетки, гольфи, колготки звертаємо в трубочки і поміщаємо в взуття. Точно так само можна чинити з краватками або іншими дрібними деталями гардеробу. Далі скручуємо все інше - футболки, кофти, джинси. Зверху укладаємо важкі валики (джинси, куртки, светри). Нижче - валики легше (сорочки, футболки, спідниці). Постарайтеся укладати все якомога щільніше, щоб валики не розкрутилися під час транспортування.

Ну і звичайно, збираючи речі у відпустку, не забудьте про гарний настрій - без нього нікуди!


 

форма-пошуку-квитка